Архіви категорій: Новини

МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива

 

Відомо, що мінеральні добрива для городу відрізняються від органічних набагато більшою концентрацією поживних речовин. В залежності від складу, їх можна поділити на прості, з однією речовиною і складні, які містять кілька з’єднань. Оскільки в кожній речовині міститься основний мікроелемент, який і потрібен рослині, то його частка в добриві повинна виражатися у відсотках. У кожній речовині частка мікроелемента різна. Наприклад, сульфат амонію містить 20,5% азоту, в аміачній селітрі – 35%, і ще більше його (до 46%) – в карбаміді. Умовні формули діючих речовин наступні: азот – N, фосфор – P2O5, калій – K2O.

Щоб обчислити кількість мінерального добрива, необхідного для обробки конкретної культури, потрібно знати оптимальну дозу діючої речовини для цієї рослини, помножити на 100 і розділити на %-ний зміст чинної речовини в підгодівлі.

КАЛІЙНІ ДОБРИВА

Калійні добрива

Калійні добрива

 

Рослинам калій потрібен для того, щоб краще засвоювати з повітря вуглекислий газ, крім того, він підвищує стійкість у рослин до морозів, посух, шкідників і хвороб. Розчини калійних добрив можна вносити в будь-які грунти, їх вносять глибоко в землю. Використовується сірчанокислий і хлористий калій, а також так звана «калійна сіль».

У хлористому калії міститься 50-60% калію та інший – шкідливий у великих дозах для рослин хлор. Якщо рослина чутлива до хлору (ягідні культури, особливо суниця), то підживлення вноситься заздалегідь, щоб хлор пішов у нижній шар ґрунту. Застосовується хлористий калій по осені, при перекопуванні з розрахунку 20-25 г/кв.м.

Сірчанокислий калій (46% д.р.) – кращий вибір добрива для ягід і плодових культур. Він не містить шкідливих домішок хлору, натрію або магнію. Він вноситься восени або навесні в суміші з іншим добривом з витратою 20-25 г/кв.м, а для підживлення достатньо 5-10 грамів.

«Калійна сіль» є поєднанням хлористого калію з сильвінітом і містить 30-40% діючої речовини. При основному внесенні потрібно 10-20 г/кв.м.

ФОСФОРНІ ДОБРИВА

Фосфорні добрива

Фосфорні добрива

 

У фосфорних підгодівлях міститься фосфор – прискорює формування плодів, поліпшує якість і збільшує кількість врожаю, надає рослинам стійкість до морозів і засух. Фосфорні добрива потрібно вносити глибоко в грунт – ближче до кореневої системи, оскільки фосфор малорухомий в ґрунті.

Суперфосфат – вид фосфоровмісних добрив, у яких частка становить 20%. Він зазвичай буває в гранульованому вигляді, хоча іноді зустрічається і порошок. Колір варіюється від світло-сірого до майже чорного. Суперфосфат розчиняють у воді перед введенням, але в грунті він стає менш розчинним. В якості основної підгодівлі його вносять восени по 30-45 г/кв. м. Якщо рік виходить врожайним, то проводиться додаткова підгодівля разом з калійним добривом з розрахунку 15-20 г/кв. м.

У подвійному суперфосфаті міститься вдвічі більше фосфору (до половини маси), а за властивостями він не відрізняється від звичайного суперфосфату, тільки брати його потрібно в 2 рази менше.

ЯК ВНОСИТИ МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА?

Як вносити мінеральні добрива

Як вносити мінеральні добрива

 

Мінеральні підживлення по весні вносяться, насамперед, на заплавних та низинних територіях (заливних луках), а також при обробці або перекопуванні землі. Перед тим як вносити мінеральні добрива в ґрунт, важливо правильно розрахувати кількість підгодівлі, уникаючи передозувань, в першу чергу, азотистих підживлень.

У регіонах середньої смуги з великим випаданням опадів, щоб не відбувалося вимивання добрив, їх краще вносити навесні в момент культивації грунту (третю частину калійно-фосфорних і всі азотисті добрива).

Восени ж вносяться більш стійкі до вимивання види мінеральних добрив: вапно, фосфорне борошно, сульфат амонію, гранульований суперфосфат або хлористий амоній.

Найчастіше (хоча й не завжди) корисніше буває, коли одночасно в грунт вносять і мінеральні, і органічні добрива. У цьому випадку дозування мінеральних добрив потрібно скоротити приблизно на третину від звичайної норми внесення.

ВИДИ АЗОТНИХ ДОБРИВ

Види азотних добрив

Види азотних добрив

  

Є різні види азотних добрив та найбільш відомими є аміачна селітра, карбамід, аміачна вода та сульфат амонію. Аміачна селітра – швидкодіюче і універсальне підживлення, що містить близько 35% азоту. Це білі, трохи рожеві кристали. Селітра гігроскопічна і тому швидко злежується. Зберігати її потрібно у водонепроникній упаковці в сухому приміщенні. Кожен садівник при питанні, яке добриво вносити при посадці, насамперед назве вам аміачну селітру: навесні нею підживлюють з розрахунку 25-30 г/кв.м. Аміачна селітра трохи підкислює грунт, що сприятливо для чорноземів. Підгодівля ведеться її водним розчином (20 г на відро води).

Сульфат амонію – сіль у вигляді білих кристалів, що містить 20-21% азоту. Ця підгодівля застосовується як навесні, так і восени, оскільки погано вимивається з грунту, затримуючись в ній. Ця речовина ще сильніше підкислює грунт. При основному внесенні вноситься до 50 г сульфату амонію на квадратний метр, а при підживленні – вдвічі менше.

Карбамід – біла кристалічна речовина, особливо багата азотом (46%). Воно засвоюється поступово, тому садівники вносять його навесні в якості основного добрива, а при важких грунтах додають також 20-25 г/кв.м. і восени. Може служити додатковою підгодівлею при зрошенні ґрунту (10 г/кв.м.) або як позакореневе підживлення, коли плодово-ягідні культури обприскуються концентрованим розчином(30-40 г карбаміду на відро води).

ЯК УДОБРЮВАТИ САД НАВЕСНІ

Як удобрювати сад навесні

Як удобрювати сад навесні

 

Навесні настає пора активної праці для дачників, садівників і городників. Для того, щоб отримати хороший врожай восени, необхідно попрацювати навесні. Зокрема, навесні дуже важливо правильно підібрати добрива і внести їх у грунт. При всьому цьому необхідно враховувати потреби культур, які будуть вирощуватись на ділянці.

Підгодівля городу і саду навесні – це дуже важливий підготовчий етап, перед тим, як посадити рослини. Багато початківців садівників і городників задаються питанням, чим підживити город навесні. У цій статті ми постараємося відповісти на це питання.

Необхідність внесення добрив навесні обумовлюється тим, що грунт з року в рік виснажується, і йому необхідно відновлювати структуру і наявність поживних речовин.

Чим удобрювати?

Чим удобрювати город і сад навесні? Весняний період – це прекрасний період для внесення як органічних, так і мінеральних добрив. Зі списку органічних добрив можна використовувати перепрілий компост, гній, курячий послід і т. д. Ті, хто дотримується натурального овочівництва і садівництва, вносять ці добрива. Вони нічим не гірші покупних добрив.

Як правило, органічні добрива вносять восени після збору врожаю. Однак якщо цього не було зроблено, то не біда, можна удобрити і навесні. Норми внесення в грунт наступні: на 1 квадратний метр вносять 1 відро компосту або перепрілого гною. Так само можна вносити добрива на основі торфу. Такі добрива покращують структуру грунту, розпушуючи його, і насичують всіма необхідними поживними речовинами, які зберігаються в грунті дуже довгий проміжок часу.

Удобрюємо город і сад органічними добривами:

  • Органічні добрива коштують дорого. Для того, щоб удобрити ділянку, доведеться викласти чималу суму грошей. Тому ніколи не викидайте і не спалюйте органічні залишки (суху траву, згнилі овочі та фрукти тощо), а складайте їх окремо в компостній купі. Добре тим, хто тримає у себе тварин або птахів.
  • Свіжий гній, а особливо пташиний послід можуть спалити коріння рослин.
  • Є ймовірність зараження рослин хворобами. Знову ж таки, ця ймовірність виникає в тому випадку, якщо гній недостатньо перепрілий.
  • Специфічний запах. Це безсумнівно недолік.

Удобрюємо мінеральними добривами:

Крім органічних, можна внести мінеральні добрива. Підживлювати мінеральними добривами набагато простіше. Вони продаються в будь-якому магазині в концентрованому вигляді. Вам потрібно тільки керуватися певними дозуваннями. Вносити мінеральні добрива слід тільки безпосередньо перед перекопуванням.

Норми внесення мінеральних добрив наступні: на 10 квадратних метрів ділянки вносять: 300-350 грам азотних добрив, 200-250 грам фосфорних добрив, 200-250 грам калійних добрив. Мінеральні добрива не покращують структуру ґрунту, а лише насичують її живильними речовинами. Ще один мінус таких добрив полягає в тому, що вони досить швидко вимиваються з грунту.

Давайте підіб’ємо невеликий підсумок. Якщо у вас є можливість удобрити свій сад або город органікою, то удобрюйте нею. Якщо такої можливості немає, то вносьте мінеральні добрива.

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

 

Шановні партнері та відвідувачі нашого сайту. Для Вашої зручності ми створили профілі, групи та сторінки в різних соціальних мережах.

Тепер Ви зможете з легкістю слідкувати за всіма змінами та новинами від нашої компанії.

Також тепер стає ще зручніше наше з Вами спілкування.

 

Ласкаво просимо до нас:

Вконтакте (група): https://vk.com/rtsagro

Facebook (сторінка): https://www.facebook.com/RtsAgro1

Twitter: https://twitter.com/RtsAgro

Google+: https://plus.google.com/+Rtsagro

Instagram: https://www.instagram.com/rtsagro

Аналіз світового ринку мінеральних добрив станом на 20.08.2016р

Аналіз світового ринку мінеральних добрив 19.08

Аналіз світового ринку мінеральних добрив 19.08

 

Ціни на мінеральні добрива на світовому ринку, дол. США/т. (насип та налив) відображені на графіку до даної новини

Карбамід

Підвищення котирувань карбаміда, буде спостерігатися до середини вересня. Це зв’язано з зупинкою виробництва в країнах СНД та північної Африки, на фоні росту попиту на добриво в США.

ОПЗ зараз зупинений та невідомо коли буде запущений. Продукція заводу орієнтована на експорт. Тому відбувся ріст ціни карбаміда в порту «Південний». Зупинка «Дніпроазоту» в вересні також сприятиме для зберігання тенденції росту цін.

Котирування пріллірованного карбаміду зросли. Ріст цін в Балтійському регіоні та невеликі об’єми в Російській Федерації сприяли підвищенню ціни карбаміду на світовому ринку.

Із-за проблем з поставками газу відбулася зупинка заводів на ремонт у Єгипті. В Алжирі зупинено виробництво на заводі Sorfert. У поєднанні зі зменшеннями поставок добрива з країн СНГ відбулося збільшення ціни в Середземноморському регіоні та світовому ринку.

В США спостерігається ріст попиту на гранульований карбамід. В свою чергу це вплинуло на збільшення котирувань в Персидському заливі. Виробники з Близького Сходу скористалися ситуацією та підняли ціни на продукцію для поставок на інші ринки. Єдиним постачальником карбаміду на останньому індійському тендері стане Іран (120 тис. т.).

Підтримуючи тенденції на ринку китайські виробники також підняли ціни на карбамід. Добриво відвантажується покупцям з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону поки відсутній великий тендер в Індії. 700 тис. т. складають запаси товару в портах. Загрузка виробничих потужностей складає трохи більше ніж 60%. Державна рада КНР має в планах обмежити та контролювати виробництво карбаміду, аміаку і фосфорних добрив щоб не допустити перенасичення ринку даними добривами. Даний крок може призвести до з дорожчання мінеральних добрив на світовому ринку мінеральних добрив.

Регіон Мексиканського залива не відрізняється від загальної картини. Котирування гранульованого карбаміду ростуть в наслідок збільшення попиту в США. У зв’язку з подорожанням добрива в країнах Близького Сходу та Балтійського регіону ціни пріллірованного та гранульованого карбаміду продовжують рости. Попит на карбамід є очевидним в Гватемалі, Мексиці, Перу, Коста-Ріці, Чилі та Нікарагуа.

В першій половині вересня очікується проведення чергового тендеру по закупці карбаміду в Індії. Крім того його закупкою займаються Філіппіни, Шрі-Ланка, Австралія, Малайзія, В’єтнам.

КАС-32

Ріст цін на карбамідно-аміачну суміш відбувся після підняття ціни карбаміду.

Аміачна селітра

В Чорноморському та Балтійському регіонах котирування на аміачну селітру стабільні. Слід, щоправда, очікувати подорожчання селітри так як пішов ріст цін на карбамід, а також в наслідок того, що виробники з країн СНГ націлили свої погляди на внутрішній ринок тому зменшилися експортні можливості.

Аміак

Ціни на аміак диктують невтішні прогнози для виробників даного товару. Заводи виробники продукту з високою собівартістю вимушені будуть зупинити виробництво, у зв’язку з зниженням ціни. І це незважаючи на те, що виробництво аміаку зменшилося в країнах СНД та Північної Африки.

Аналіз ринку мінеральних добрив України станом на 20.08.2016р

Аналіз ринку мінеральних добрив України 19.08

Аналіз ринку мінеральних добрив України 19.08

      
Ціни на внутрішньому ринку України, грн./т. (з ПДВ), EXW/FCA склад постачальника відображені на графіку до даної новини

Аміачна селітра

Подальше здешевлення аміачної селітри не планується. На даний момент ціни стабілізувалися та тримаються другу неділю поспіль. Селітру можна купити в торгівельних компаніях по 5300-5450 грн./т. (CPT станція замовника). Після завершення збирання зернових та зернобобових аграрії почнуть підготовку до осіннього сезону. Саме зараз почнеться нарощування закупівель нітрату амонію. Минулого тижня котирування аміачної селітри в Чорноморському регіон виросли, що також підтримає ціни в Україні. Крім того, при роботі одного заводу в країні, відсутності імпортних поставок селітри аміачної з Середньої Азії та Російської Федерації доступні об’єми будуть невеликі. Той об’єм що ввозиться в країну нездатний в повній мірі покрити попит. Аміачна селітра яка ввозиться коштує дорожче чим української — 5400-6000 грн./т. (CPT станція замовника).

Вапняково-аміачна селітра

Ціни на вапняково-аміачну селітру не змінилися — 5200-5300 грн./т. (CPT станція замовника). Після зниження експортних цін протягом усього липня виробники зменшили вартість і в Україні. Слід за ними трейдери також знизили ціни. Торгівельні компанії пропонують товар по 6600-7100 грн./т. (CPT станція замовника).

КАС-32

Інтерес до карбамідно-аміачної суміші невеликий. КАС-32 можна придбати за ціною 5070-5400 грн./т. (FCA)  у торгівельних компаній.

Сульфат амонію

Йде нарощування поставок сульфату амонію імпортерами в наслідок підвищення інтересу до продукції у аграріїв. Здійснюється ввезення як кристалічного (4000-4500 грн./т., CPT станція замовника), так і гранульованого (5780-5900 грн./т., CPT станція замовника) сульфату амонію.

Комплексні добрива

Напередодні осіннього сезону відбувається ріст імпорту комплексних добрив. Якщо в минулі роки беззаперечним лідером була Нітроамофоска (16:16:16), то цього року надзвичайно популярні товари з високим вмістом фосфору та калію.

Слід відмітити, що доля білоруських товарів в імпорті збільшується. Також лінійка товарів з Білорусії досить широка. Азото-фосфорно-калійне добриво марок 9:25:25 (10900-11000 грн./т.), 7:20:30 (9800-9850 грн./т.), 8:19:29 (9600-9850 грн./т.) та 5:17:36 (9700-9800 грн./т.), умови поставки CPT станція замовника.

Імпорт комплексних добрив з Росії також збільшується. Однак темпи росту менші чим з Білорусії. Вартість діамофоси марки 10:26:26 складає 10880-10980 грн./т. (CPT станція замовника). Ціни на нітроамофоску (16:16:16) протягом місяця не змінювалися. В останню неділю липня продукцію пропонували за 8550-8600 грн./т.  (CPT станція замовника). Вартість товару марки 8:20:30 складає 9800 грн./т. (CPT станція замовника).

Фосфорні добрива

Значних змін на ринку фосфорних добрив не помічено. Попит досить хороший.

Амофос (12:52) з Російської Федерації пропонують по 11900-12000 грн./т. (CPT станція замовника).

Амофос (10:46) з Казахстану пропонують по 10100-10400 грн./т. (CPT/FCA).

Сульфоамофос продається по 9200 грн./т. (CPT станція замовника) та 10050 (EXW).