Аналіз світового ринку мінеральних добрив станом на 20.08.2016р

Аналіз світового ринку мінеральних добрив 19.08

Аналіз світового ринку мінеральних добрив 19.08

 

Ціни на мінеральні добрива на світовому ринку, дол. США/т. (насип та налив) відображені на графіку до даної новини

Карбамід

Підвищення котирувань карбаміда, буде спостерігатися до середини вересня. Це зв’язано з зупинкою виробництва в країнах СНД та північної Африки, на фоні росту попиту на добриво в США.

ОПЗ зараз зупинений та невідомо коли буде запущений. Продукція заводу орієнтована на експорт. Тому відбувся ріст ціни карбаміда в порту «Південний». Зупинка «Дніпроазоту» в вересні також сприятиме для зберігання тенденції росту цін.

Котирування пріллірованного карбаміду зросли. Ріст цін в Балтійському регіоні та невеликі об’єми в Російській Федерації сприяли підвищенню ціни карбаміду на світовому ринку.

Із-за проблем з поставками газу відбулася зупинка заводів на ремонт у Єгипті. В Алжирі зупинено виробництво на заводі Sorfert. У поєднанні зі зменшеннями поставок добрива з країн СНГ відбулося збільшення ціни в Середземноморському регіоні та світовому ринку.

В США спостерігається ріст попиту на гранульований карбамід. В свою чергу це вплинуло на збільшення котирувань в Персидському заливі. Виробники з Близького Сходу скористалися ситуацією та підняли ціни на продукцію для поставок на інші ринки. Єдиним постачальником карбаміду на останньому індійському тендері стане Іран (120 тис. т.).

Підтримуючи тенденції на ринку китайські виробники також підняли ціни на карбамід. Добриво відвантажується покупцям з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону поки відсутній великий тендер в Індії. 700 тис. т. складають запаси товару в портах. Загрузка виробничих потужностей складає трохи більше ніж 60%. Державна рада КНР має в планах обмежити та контролювати виробництво карбаміду, аміаку і фосфорних добрив щоб не допустити перенасичення ринку даними добривами. Даний крок може призвести до з дорожчання мінеральних добрив на світовому ринку мінеральних добрив.

Регіон Мексиканського залива не відрізняється від загальної картини. Котирування гранульованого карбаміду ростуть в наслідок збільшення попиту в США. У зв’язку з подорожанням добрива в країнах Близького Сходу та Балтійського регіону ціни пріллірованного та гранульованого карбаміду продовжують рости. Попит на карбамід є очевидним в Гватемалі, Мексиці, Перу, Коста-Ріці, Чилі та Нікарагуа.

В першій половині вересня очікується проведення чергового тендеру по закупці карбаміду в Індії. Крім того його закупкою займаються Філіппіни, Шрі-Ланка, Австралія, Малайзія, В’єтнам.

КАС-32

Ріст цін на карбамідно-аміачну суміш відбувся після підняття ціни карбаміду.

Аміачна селітра

В Чорноморському та Балтійському регіонах котирування на аміачну селітру стабільні. Слід, щоправда, очікувати подорожчання селітри так як пішов ріст цін на карбамід, а також в наслідок того, що виробники з країн СНГ націлили свої погляди на внутрішній ринок тому зменшилися експортні можливості.

Аміак

Ціни на аміак диктують невтішні прогнози для виробників даного товару. Заводи виробники продукту з високою собівартістю вимушені будуть зупинити виробництво, у зв’язку з зниженням ціни. І це незважаючи на те, що виробництво аміаку зменшилося в країнах СНД та Північної Африки.

Напишіть відгук