КАЛІЙНІ ДОБРИВА

Калійні добрива

Калійні добрива

 

Рослинам калій потрібен для того, щоб краще засвоювати з повітря вуглекислий газ, крім того, він підвищує стійкість у рослин до морозів, посух, шкідників і хвороб. Розчини калійних добрив можна вносити в будь-які грунти, їх вносять глибоко в землю. Використовується сірчанокислий і хлористий калій, а також так звана «калійна сіль».

У хлористому калії міститься 50-60% калію та інший – шкідливий у великих дозах для рослин хлор. Якщо рослина чутлива до хлору (ягідні культури, особливо суниця), то підживлення вноситься заздалегідь, щоб хлор пішов у нижній шар ґрунту. Застосовується хлористий калій по осені, при перекопуванні з розрахунку 20-25 г/кв.м.

Сірчанокислий калій (46% д.р.) – кращий вибір добрива для ягід і плодових культур. Він не містить шкідливих домішок хлору, натрію або магнію. Він вноситься восени або навесні в суміші з іншим добривом з витратою 20-25 г/кв.м, а для підживлення достатньо 5-10 грамів.

«Калійна сіль» є поєднанням хлористого калію з сильвінітом і містить 30-40% діючої речовини. При основному внесенні потрібно 10-20 г/кв.м.

Напишіть відгук