ВИДИ АЗОТНИХ ДОБРИВ

Види азотних добрив

Види азотних добрив

  

Є різні види азотних добрив та найбільш відомими є аміачна селітра, карбамід, аміачна вода та сульфат амонію. Аміачна селітра – швидкодіюче і універсальне підживлення, що містить близько 35% азоту. Це білі, трохи рожеві кристали. Селітра гігроскопічна і тому швидко злежується. Зберігати її потрібно у водонепроникній упаковці в сухому приміщенні. Кожен садівник при питанні, яке добриво вносити при посадці, насамперед назве вам аміачну селітру: навесні нею підживлюють з розрахунку 25-30 г/кв.м. Аміачна селітра трохи підкислює грунт, що сприятливо для чорноземів. Підгодівля ведеться її водним розчином (20 г на відро води).

Сульфат амонію – сіль у вигляді білих кристалів, що містить 20-21% азоту. Ця підгодівля застосовується як навесні, так і восени, оскільки погано вимивається з грунту, затримуючись в ній. Ця речовина ще сильніше підкислює грунт. При основному внесенні вноситься до 50 г сульфату амонію на квадратний метр, а при підживленні – вдвічі менше.

Карбамід – біла кристалічна речовина, особливо багата азотом (46%). Воно засвоюється поступово, тому садівники вносять його навесні в якості основного добрива, а при важких грунтах додають також 20-25 г/кв.м. і восени. Може служити додатковою підгодівлею при зрошенні ґрунту (10 г/кв.м.) або як позакореневе підживлення, коли плодово-ягідні культури обприскуються концентрованим розчином(30-40 г карбаміду на відро води).

Напишіть відгук