ЯК УДОБРЮВАТИ САД НАВЕСНІ

Як удобрювати сад навесні

Як удобрювати сад навесні

 

Навесні настає пора активної праці для дачників, садівників і городників. Для того, щоб отримати хороший врожай восени, необхідно попрацювати навесні. Зокрема, навесні дуже важливо правильно підібрати добрива і внести їх у грунт. При всьому цьому необхідно враховувати потреби культур, які будуть вирощуватись на ділянці.

Підгодівля городу і саду навесні – це дуже важливий підготовчий етап, перед тим, як посадити рослини. Багато початківців садівників і городників задаються питанням, чим підживити город навесні. У цій статті ми постараємося відповісти на це питання.

Необхідність внесення добрив навесні обумовлюється тим, що грунт з року в рік виснажується, і йому необхідно відновлювати структуру і наявність поживних речовин.

Чим удобрювати?

Чим удобрювати город і сад навесні? Весняний період – це прекрасний період для внесення як органічних, так і мінеральних добрив. Зі списку органічних добрив можна використовувати перепрілий компост, гній, курячий послід і т. д. Ті, хто дотримується натурального овочівництва і садівництва, вносять ці добрива. Вони нічим не гірші покупних добрив.

Як правило, органічні добрива вносять восени після збору врожаю. Однак якщо цього не було зроблено, то не біда, можна удобрити і навесні. Норми внесення в грунт наступні: на 1 квадратний метр вносять 1 відро компосту або перепрілого гною. Так само можна вносити добрива на основі торфу. Такі добрива покращують структуру грунту, розпушуючи його, і насичують всіма необхідними поживними речовинами, які зберігаються в грунті дуже довгий проміжок часу.

Удобрюємо город і сад органічними добривами:

  • Органічні добрива коштують дорого. Для того, щоб удобрити ділянку, доведеться викласти чималу суму грошей. Тому ніколи не викидайте і не спалюйте органічні залишки (суху траву, згнилі овочі та фрукти тощо), а складайте їх окремо в компостній купі. Добре тим, хто тримає у себе тварин або птахів.
  • Свіжий гній, а особливо пташиний послід можуть спалити коріння рослин.
  • Є ймовірність зараження рослин хворобами. Знову ж таки, ця ймовірність виникає в тому випадку, якщо гній недостатньо перепрілий.
  • Специфічний запах. Це безсумнівно недолік.

Удобрюємо мінеральними добривами:

Крім органічних, можна внести мінеральні добрива. Підживлювати мінеральними добривами набагато простіше. Вони продаються в будь-якому магазині в концентрованому вигляді. Вам потрібно тільки керуватися певними дозуваннями. Вносити мінеральні добрива слід тільки безпосередньо перед перекопуванням.

Норми внесення мінеральних добрив наступні: на 10 квадратних метрів ділянки вносять: 300-350 грам азотних добрив, 200-250 грам фосфорних добрив, 200-250 грам калійних добрив. Мінеральні добрива не покращують структуру ґрунту, а лише насичують її живильними речовинами. Ще один мінус таких добрив полягає в тому, що вони досить швидко вимиваються з грунту.

Давайте підіб’ємо невеликий підсумок. Якщо у вас є можливість удобрити свій сад або город органікою, то удобрюйте нею. Якщо такої можливості немає, то вносьте мінеральні добрива.

Напишіть відгук